Aladağlar Trekking Turu

  • Tur Bilgileri

  • 11.04.2017 Tur Tarihi
  • Günübirlik Turun Günü
  • .. ..
  • ....
  • ....

fjrigjwwe9r0tblKapuzbasi_Turlar:TurDetayi


Aladaglar Yedigoller Trekking Turu 25 Haziran - 1 TemmuzALADAĞLAR  YEDİGÖLLER TREKKİNG
7 GECE 5 GÜNDÜZ
1.GÜN: Salı
21:00 İstanbul’dan Kayseri/Yahyalı Hareket.

2.GÜN: Çarşamba
Yahyalı’ ya geliş:08:00

Yahyalı’ da alınacak sabah kahvaltısı  serbest zaman sonrası minibüslerle  2250 metre rakımda bulunan Gökoluk Yaylası’ na gelinecek. Burada öğle yemeği yendikten sonra saat 14:00’ da yine minibüslerle 2550 metre rakımda bulunan Delikkaya Kurşun Madeni’ ne gelinecek . Minibüslerden her şey indirilecek. Eşyalar katırlara yüklenerek yöresel rehberler eşliğinde dağ yürüyüşü başlayacak. Bu yürüyüş tahmini 2-3 saat sürecek sonrası Karakuzluk’ ta bulunan kaynak suyu başında kamp yapılacak.
3. GÜN:Perşembe

Kahvaltı sonrası Karakuzluk’ tan dağ yürüyüşü başlayacak. Akçay istikametinde Teke Kalesi mevkiinden 3525 metre rakımlı Düzkır Tepesi’ ne çıkılacak. Öğle yemeği burada kumanya olarak yenilecek. Zirve civarı gezilerek fotoğraflama yapılacak. Daha sonra zirveden inilerek ilk büyük göl olan Hasta Hoca Yurdu’ nda göl kenarında kamp yapılacak. Tahmini bu yürüyüşte toplam 5-6 saat sürecektir.
4. GÜN: Cuma

Kahvaltı sonrası sabah saat 09:00 gibi tekrar yürüyüş başlayacak. Öğle yemeği yine kumanya olarak verilecek ve ana kamp yerine varılacak. Burada akşam yemeğine kadar Yedi Göller Platosu’ nda bulunan diğer göller gezilecek ve kamp yapılacak.
5. GÜN: Cumartesi

Sabah kahvaltısı sonrası Yedi Göller’ den saat 09:30 gibi inişe geçilecek. 4-5 saatlik bir iniş yapıldıktan sonra Hacer Ormanları’nda öğle yemeği yenilecek sonrasında Hacer Ormanı gezilerek akşam burada kamp yapılacak.
6. GÜN: Pazar

Kahvaltı sonrası saat 09:30 da Hacer Ormanı’ ndaki Soğuk Pınar’ dan orman içerisinde 3-4 saat gibi bir yürüyüşle Ulupınar Köyü’ ne gelinecek. Köy evinde öğl0e yemeği yenildikten sonra minibüslerle Kapuzbaşı Şelalesi’ ne geçilecek. Kapuzbaşı Şelaleleri gezildikten sonra saat 15:30 gibi gezi tamamlanacak. Yahyalı’ ya dönüş, serbest zaman sonrası 20:00 İstanbul’a hareket .
7. GÜN: Pazartesi
07:00  İstanbul’a varış.

NOTLAR
NOT 1:Dağ yürüyüşüne ait bütün yükler ve taşınabilecek şahsi yükler yöresel rehberler eşliğinde katırlarla yapılacaktır.
NOT 2:Şahsi malzemeler uyku tulumu, mat, ilaçlar, şapka, krem, güneş kremi, kalın giysiler vs. katılımcıların kendileri getirecektir. (Sırt çantası getirilmesi uygun olur.) 
NOT 3:Ulaşım,Çadır , 5 kahvaltı , 5 öğle yemeği  ,5 akşam yemeği  tarafımızdan karşılanacaktır.

Yapılacak bu dağ yürüyüşünde endemik bitkiler, yaban hayatı, bozulmamış doğa harikası Hacer Ormanı ve krater göller gözlemlenecektir.

KİŞİBAŞI FİYATI :.TL
TUR TARİHİ            :

TurTarihleri sem, ac viverra ante luctus vel. Donec vel mauris quam.

0 352 222 68 29

Benzer Turlar

© 2023 Kapuzbasi.com. All Rights Reserved